Z przewodnikiem po Syberii

Dnia 12.12.2013r. w Bibliotece Miejskiej w Kościerzynie uczniowie, którzy są członkami Klubu Uczniowskiego Eventus oraz uczęszczają na lekcje języka kaszubskiego, spotkali się z Romualdem Koperskim.

Romuald Koperski (ur. 1955 w Sopocie) – polski podróżnik, pisarz, przewodnik po Syberii, pionier wypraw samochodowych po rozległych terenach Syberii, pilot samolotowy I klasy, dziennikarz reportażysta, fotograf, myśliwy, nurek oraz zawodowy muzyk pianista. Rekordzista Guinnessa – wykonawca najdłuższego koncertu fortepianowego na świecie, trwającego 103 godziny i 8 sekund. Autor książek: „Pojedynek z Syberią”, „Przez Syberię na gapę”, „1001 Obrazów Syberii”, „Syberia Zimowa Odyseja”, wystaw fotograficznych i wielu publikacji poświęconych Syberii, którą wielokrotnie przemierzył na całej długości oraz szerokości geograficznej. Założyciel fundacji, której głównym celem jest poprawa wizerunku Polski w Rosji i Rosji w Polsce ( patrz: pl.wikipedia.org).

Podczas spotkania jedną z atrakcji było wysłuchanie opowieści podróżnika o Syberii. Prezentacja multimedialna dotycząca życia w tej odległej krainie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Panowała miła atmosfera. Podróżnik nie tracił dobrego humoru , opowiedział wiele zabawnych sytuacji na temat życia dziecina które zaciekawiona młodzież reagowała uśmiechem. Później dzieci mogły porozmawiać z pisarzem i podróżnikiem oraz otrzymać autograf. Zwieńczeniem spotkania było pamiątkowe, wspólne zdjęcie. Gość otrzymał od uczniów kwiaty i złożył pamiątkowy wpis do kroniki.

Komentarze zablokowane

Menu boczne
"Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię" Johann Wolfgang Goette
Wpisy
Sonda

Czy podoba Ci się strona Klubu Eventus?

View Results

Loading ... Loading ...