Nadzwyczajny Gość

W piątek 29 stycznia naszą szkołę odwiedził gość nadzwyczajny. Mieliśmy zaszczyt spotkać się z siostrą misjonarką, która przyjechała do Polski aż z Burundi w Afryce. Siostra Natanaela na co dzień zajmuje się potrzebującymi w misji de Gatara. Wiem, że praca misyjna jest trudna i wymaga wielu wyrzeczeń, dlatego to spotkanie było dla nas bardzo wyjątkowe.

“Adopcji serca” jest to forma pomocy ubogim dzieciom z krajów III świata. Polega ona na adopcji na odległość, czyli wsparciu niezbędnym, aby dzieci mogły choć raz dziennie zjeść wartościowy posiłek i zdobyć wykształcenie. Nad wydatkami związanymi z edukacją, zdrowiem, wyżywieniem czuwają na miejscu misjonarze.

Nasz szkoła w 2010 roku “zaadoptowała” Marco i Butoi z Burundi. Siostra Natanaela opiekuje się tymi chłopcami. Opowiadała o trudnych warunkach życia, o marzeniach dzieci, o języku – jakim porozumiewają się Burundczycy, o wojnach pomiędzy plemionami, o różnicach pomiędzy naszą szkołą i tą w Gatara, i oczywiście o Marco i Butoi. Misjonarka uświadomiła nam , jak ważna i znacząca jest pomoc nadsyłana z Polski. Wszystkie dzieci słuchały opowieści z zapartym tchem oglądając prezentowane zdjęcia. Eventusi, którzy pełnili rolę dziennikarzy, zadawali gościowi pytania. Siostra ciekawie na nie odpowiadała, przekazując wszystkim dużo pozytywnej energii. Bardzo dziękujemy za to pouczające spotkanie!

Komentarze zablokowane

Menu boczne
"Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię" Johann Wolfgang Goette
Wpisy
Sonda

Czy podoba Ci się strona Klubu Eventus?

View Results

Loading ... Loading ...