Spotkanie z podróżnikami

Dnia 24 listopada 2011 roku w Kościerzynie odbyło się spotkanie z człowiekiem pełnym pasji, podróżnikiem Markiem Chorążym, który ” dotarł na koniec świata”. Brzmi tajemniczo . :) Marek Chorąży jest chodziarzem z Katowic.
Dwa lata temu był już na końcu świata! 8 kwietnia 2009 roku wyruszył pieszo do Cabo de Finisterre w Hiszpanii, uważanego kiedyś za kraniec „naszego świata” – kultury europejeskiej. W trakcie wędrówki przeszedł pieszo przez Czechy, Austrię, Niemcy, Lichtenstein, Szwajcarię, Włochy, Monako, Francję i Hiszpanię. Wyprawa trwała 5 miesięcy i 22 dni i w tym czasie przeszedł pieszo ponad 5500 km.  Jest pomysłodawcą akcji „Obchodzę Polskę. Obchodzą mnie ludzie z SM”.Celem tej wędrówki był spacer dookoła naszego kraju – 3986 km.
O swoich wyprawach , przygodach i pasjach podróżnik opowiadał podczas spotkania zorganizowanego w ramach projektu ” Warto sięgać po swoje marzenia”  uczniom i ich rodzicom oraz wszystkim pasjonatom aktywnego trybu życia i podróży. Pan Marek Chorąży oczarował  słuchaczy charyzmą i poczuciem humoru. Ciekawe kogo zabierze ze sobą na kolejną wyprawę?   :)

Komentarze zablokowane

Menu boczne
"Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię" Johann Wolfgang Goette
Wpisy
Sonda

Czy podoba Ci się strona Klubu Eventus?

View Results

Loading ... Loading ...