Adopcja serca

To pomoc materialna konkretnemu dziecku żyjącemu w Afryce, które jest sierotą lub, którego rodzice są w bardzo trudnej sytuacji finansowej.
Osoba lub instytucja, która podejmie się takiej adopcji, zapewnia w ten sposób swojemu podopiecznemu wyżywienie, ubrania, dodatkowe lekarstwa oraz wykształcenie, co daje takiemu dziecku realną możliwość wyjścia z kręgu biedy i ubóstwa, poprzez znalezienie przez niego w przyszłości pracy. Siostry misjonarki, dzięki otrzymanym datkom, potrafią zapewnić utrzymanie dla dzieci, które chodzą do szkoły.
Kontakt z dzieckiem odbywa się poprzez misjonarki. Siostry co najmniej 2 razy w roku przesyłają informacje, w jakiej sytuacji aktualnie znajduje się dziecko, jaki jest stan jego zdrowia, wyniki jakie uzyskuje w szkole i zdjęcia. Często dołącza także listy od dziecka albo rysunki, Głodujące dzieci i opuszczone sieroty czekają na naszą pomoc.
Włączając się do programu pomocy Adopcja Serca możesz ulżyć ich cierpieniu i ratować życie. Adopcja Serca jest to moralne zobowiązanie do pomocy przez indywidualny lub też zbiorowy patronat nad sierotą lub ubogim, głodującym znanym z nazwiska i imienia dzieckiem w Trzecim Świecie.
Nasza szkoła zdecydowała się wziąć udział w programie Adopcja Serca. Od września 2010r. otoczyliśmy opieką dwoje dzieci – Marco- 6lat oraz Buhoyi- 4lata. Chłopcy są braćmi i sierotami z ośrodka misyjnego w Burundi.

Komentarze zablokowane

Menu boczne
"Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię" Johann Wolfgang Goette
Wpisy
Sonda

Czy podoba Ci się strona Klubu Eventus?

View Results

Loading ... Loading ...