‘Działalność’

Światowy Dzień Liczby ∏

Jak co roku zaangażowaliśmy się w organizacje dnia liczby Pi. Z tej okazji przygotowaliśmy dramę o kłótni liczb, którą zaprezentowaliśmy uczniom klas 4-8 oraz stanowisko z matematycznymi zagadkami, które poprowadził profesor Ambroży Kleks. Przebraliśmy się w kostiumy postaci , których imiona zaczynają się na literę Pi. Uczniowie z talentem literackim napisali Pi- wiersze. Ich wersy zawierały  ilość sylab zgodną z liczbami w ciągu Pi.


Dzień zdrowej/ bezpiecznej żywności

Światowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności (WFSD) obchodzony jest 7 czerwca . i ma na celu zwrócenie uwagi oraz zainspirowanie do działań pomagających zapobiegać zagrożeniom związanym z żywnością, wykrywać je i zarządzać nimi, przyczyniając się w ten sposób polepszeniu taki obszarów jak:

- bezpieczeństwo żywnościowe,
- zdrowie,
- dobrobyt gospodarczy,
- rolnictwo,
- dostępu do rynków,
- zrównoważony rozwój.

Tegoroczny temat to: „Bezpieczna żywność dziś dla zdrowszego jutra”. W naszej szkole podjęliśmy się zorganizowania tego dnia w taki sposób , aby nie zakłócił on planu lekcji a jednocześnie kojarzył się przyjemnie i dostarczył uczniom informacji o zdrowym i bezpiecznym odżywianiu. Na główny holu przed wejściem zorganizowaliśmy stoiska i plakaty o zasadach zdrowego odżywiania. Przedstawiliśmy piramidę żywności oraz rady dla tych, którzy chcieliby zmienić swoje nawyki żywieniowe. Dla wszystkich uczniów i nauczycieli przygotowaliśmy samodzielnie ponad 700 porcji sałatek. Uczniom rozdawaliśmy  nie tylko ” pyszne kubeczki ” ale także przepisy na różnorodne sałatki. Zobaczcie sami.

Dzień bez plecaka

W polskich szkołach coraz częściej obchodzi się dzień bez plecaka. Wbrew pozorom celem tego święta nie jest wcale odciążenie zmęczonych pleców uczniów. Dzień bez plecaka (z ang. „no backpack day”) to wybrany przez samorząd szkolny dzień, w którym wszyscy chętni uczniowie i nauczyciele przychodzą bez plecaków i toreb. Zabawa polega na tym, by jednocześnie przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory. Liczy się pomysłowość i spryt – książki, zeszyty i inne artykuły szkolne można spakować w dowolny, zwykle zabawny sposób. Dzieci, które wezmą udział w Dniu bez plecaka, są zwolnione z odpytywania. Kiedy jest Dzień bez plecaka? To zależy od szkoły. Każda placówka samodzielnie ustala, jaki dzień przeznaczy na zabawę. No backpack day obchodzi się w marcu, kwietniu, czasem też w czerwcu – w okolicach Dnia Dziecka. Dzień bez plecaka to święto, które pochodzi z USA. Za oceanem podczas No backpack day dzieci chodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszą w rękach lub w plastikowych torbach. Dlaczego? Wszystko po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak. Dzień bez plecaka wymyśliła Amerykanka Mongai Fankam, aktywistka i założycielka fundacji.

Naszym uczniom nie brakowało fantazji. Sami zobaczcie !

Menu boczne
"Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię" Johann Wolfgang Goette
Wpisy
Sonda

Czy podoba Ci się strona Klubu Eventus?

View Results

Loading ... Loading ...