Dzień zdrowej/ bezpiecznej żywności

Światowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności (WFSD) obchodzony jest 7 czerwca . i ma na celu zwrócenie uwagi oraz zainspirowanie do działań pomagających zapobiegać zagrożeniom związanym z żywnością, wykrywać je i zarządzać nimi, przyczyniając się w ten sposób polepszeniu taki obszarów jak:

- bezpieczeństwo żywnościowe,
- zdrowie,
- dobrobyt gospodarczy,
- rolnictwo,
- dostępu do rynków,
- zrównoważony rozwój.

Tegoroczny temat to: „Bezpieczna żywność dziś dla zdrowszego jutra”. W naszej szkole podjęliśmy się zorganizowania tego dnia w taki sposób , aby nie zakłócił on planu lekcji a jednocześnie kojarzył się przyjemnie i dostarczył uczniom informacji o zdrowym i bezpiecznym odżywianiu. Na główny holu przed wejściem zorganizowaliśmy stoiska i plakaty o zasadach zdrowego odżywiania. Przedstawiliśmy piramidę żywności oraz rady dla tych, którzy chcieliby zmienić swoje nawyki żywieniowe. Dla wszystkich uczniów i nauczycieli przygotowaliśmy samodzielnie ponad 700 porcji sałatek. Uczniom rozdawaliśmy  nie tylko ” pyszne kubeczki ” ale także przepisy na różnorodne sałatki. Zobaczcie sami.

Komentarze zablokowane

Menu boczne
"Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię" Johann Wolfgang Goette
Wpisy
Sonda

Czy podoba Ci się strona Klubu Eventus?

View Results

Loading ... Loading ...