” Kopciuszek”

20 kwietnia szpitalna świetlica zamieniła się w scenę teatralną. Legendy, bajki,
a nawet wiersze powstają w języku kaszubskim lub są tłumaczone na ten język. Emitowane są również w języku kaszubskim programy telewizyjne i radiowe. Dlatego członkowie Klubu Uczniowskiego Eventus postanowili udowodnić, że język kaszubski jest wciąż żywy i przygotowali inscenizację w oparciu o znaną baśń pt.” Kopciuszek”; ale w języku kaszubskim. Adaptacją scenariusza i reżyserią zajęła się p. Sylwia Frenkiel. Przekładu na język kaszubski dokonała p. Paulina Koziczkowska.

„Wsłuchujcie się uważnie w tekst. Jesteśmy przekonani, że nawet te dzieci, które nigdy nie miały styczności z językiem kaszubskim, wszystko zrozumieją. Mamy nadzieję, że taka wersja „Kopciuszka” wam się spodoba, wywoła uśmiech i rozbawi”- mówił narrator. Tak też się stało- dzieci z uwagą obserwowały przedstawienie. Salwy śmiechu świadczyły o tym, że zamierzony komizm spełnił swoją rolę. Scenografia i kostiumy zrobiły na widzach duże wrażenie.

Komentarze zablokowane

Menu boczne
"Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię" Johann Wolfgang Goette
Wpisy
Sonda

Czy podoba Ci się strona Klubu Eventus?

View Results

Loading ... Loading ...