Po bezdrożach z Robertem Paseckim

Ryszard Kapuściński napisał: „Podróż przecież nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety. W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej, mimo że fizycznie dawno już nie ruszamy się z miejsca. Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej”.

Zapewne nasz gość- Pan Robert Pasecki zgodziłby się z zacytowanymi wyżej słowami.  Podczas spotkania z członkami Klubu Uczniowskiego” Eventus” , które odbyło się dnia 19 stycznia 2012 roku w Kościerzynie, opowiedział o swoich wyprawach na Krym i w góry Kaukazu. Pan Robert Pasecki to instruktor  ZHP, fotograf, jachtowy sternik morski, skoczek spadochronowy. Uczestnik wyprawy z Arturem Labuddą po bezdrożach Syberii w 2003 r . W ramach projektu ” Z Prądem Pod Prąd” przepłynęli   kajakiem siedem rzek- San, Wisłę, Brdę, Kanał Bydgoski, Noteć, Wartę i wreszcie Odrę- od Bieszczad po Świnoujście. W ciągu kilku ostatnich lat Robert Pasecki był  organizatorem i uczestnikiem wypraw górskich w Kaukaz Północny, Krym, Karpaty Wschodnie. Uczestniczył w  jednym  z najcięższych maratonów w Polsce “Maratonie Komandosa” w Lublińcu. To pasjonat zabytków militarnych, członek Stowarzyszenia „Przyjaciele Helu”, wieloletni obrońca zabytków helskich, współtwórca Muzeum Obrony Wybrzeża. Autor publikacji historycznych promujących obronę wybrzeża oraz historię II wojny światowej.

Pan Robert Pasecki przedstawił nam prezentację , podczas której mogliśmy  podziwiać piękne krajobrazy uchwycone obiektywem przez naszego gościa . Z ciekawością wsłuchiwaliśmy się w opowieści o podróżach. Cieszymy się , że nasz gość podzielił się z nami tym , czego doświadczył i co zobaczył wędrując po bezdrożach.

Komentarze zablokowane

Menu boczne
"Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię" Johann Wolfgang Goette
Wpisy
Sonda

Czy podoba Ci się strona Klubu Eventus?

View Results

Loading ... Loading ...