Pomagajmy razem!

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Udział w akcji „ Adopcja serca” daje uczniom możliwość nauki samodzielności sądów, szacunku dla innych i odruchów naturalnej pomocy potrzebującym. Akcje charytatywne przeprowadzone w szkole odgrywają dużą rolę – uczą dzieci wrażliwości na potrzeby innych, rozwijają uczucia empatii, kształtują również pozytywną postawę wobec cierpiących. W ten sposób poza tradycyjnym nauczaniem „ w ławach szkolnych” zaszczepia się w uczniach coś bardzo cennego, szczególnie mając na uwadze dzisiejszy zmaterializowany świat.

W imieniu dzieci, do których trafi pomoc i organizatorów dziękujemy każdemu, kto wspiera akcję.

Tych, którzy dotąd nie słyszeli o “Adopcji serca” informujemy, iż jest to forma pomocy ubogim dzieciom z krajów III świata. Polega ona na adopcji na odległość, czyli wsparciu niezbędnym, aby dzieci mogły choć raz dziennie zjeść wartościowy posiłek i zdobyć wykształcenie. Nad wydatkami związanymi z edukacją, zdrowiem, wyżywieniem czuwają na miejscu misjonarze. Nasz szkoła w 2010 roku “zaadoptowała” Marco i Butoi z Burundi . W misji de Gatara zajmują się nimi siostry ze zgromadzenia Karmelitanek.

Komentarze zablokowane

Menu boczne
"Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię" Johann Wolfgang Goette
Wpisy
Sonda

Czy podoba Ci się strona Klubu Eventus?

View Results

Loading ... Loading ...