Przyjaciel, którym warto się podzielić…..

We współczesnym świecie książka niejednokrotnie przegrywa z komputerem, telewizorem czy innymi ,,cudami” techniki. Stajemy się społeczeństwem czytającym coraz mniej, a przecież powszechnie wiadomo, że czytanie korzystnie wpływa na wszystkie sfery rozwoju, dlatego podjęliśmy różne działania, żeby zainteresować uczniów książkami. Pragnęliśmy pokazać, że książka może stać się prawdziwym przyjacielem, który nie tylko wzruszy, ale także  rozwinie wyobraźnię, wzbogaci zasób słownictwa i nauczy myślenia.

W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy współpracę z Fundacją ABCXXI prowadzącą pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego kampanię społeczną ,,Cała Polska czyta dzieciom”. Chętni uczniowie klas szóstych przygotowywali wybrane przez siebie fragmenty prozy i prezentowali je młodszym uczniom w bibliotece szkolnej podczas dużych przerw.”Przyjaciel, którym warto się podzielić” to szkolna akcja polegająca na tym, że każdy uczeń szkoły w wyznaczonym terminie od 07 maja do 12 maja mógł przynieść do biblioteki szkolnej książki, które już przeczytał i które chciałby wymienić na inny egzemplarz ze swoimi kolegami i koleżankami na zasadzie „ z ręki do ręki”. W bibliotece powstała celo tzw. półka bookcrossingowa. Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa. Idea krążącej książki narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku, jej inicjatorem był Ron Hornbaker. Swój pomysł nazwał bookcrossingiem (po polsku wymiana książek, książko-krążenie, książka w podróży). Obecnie taki sposób wymiany książek jest już znany na całym świecie.  W maju odbyły się spotkania promujące czytanie. W ramach kampanii społecznej ,,Cała Polska czyt dzieciom” zaprosiliśmy do naszej szkoły przedstawicieli różnych zawodów: strażaka, pielęgniarkę ,przedstawicielki Bractwa Kurkowego. Odwiedzili oni klasy I-III oraz grupy „0”. Dorośli czytali dzieciom najpiękniejsze wiersze i bajki swojego dzieciństwa. Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na wagę czytania. Pragniemy, żeby dzieci zobaczyły i zapamiętały osoby cieszące się uznaniem społecznym, przedstawicieli różnych zawodów – z książką, czytające ważne dla nich lektury. Wszystkim zaangażowanym w realizację przedsięwzięcia dziękujemy! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Uśmiechnięte buzie dzieci świadczą o sukcesie i potrzebie takich akcji.

Komentarze zablokowane

Menu boczne
"Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię" Johann Wolfgang Goette
Wpisy
Sonda

Czy podoba Ci się strona Klubu Eventus?

View Results

Loading ... Loading ...