Wspólne sprzatanie świata

Sprzątanie Świata to  międzynarodowa kampania odbywającej się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. Akcja „sprzątanie świata” wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989 r., kiedy 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu. W Polsce sprzątanie świata zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz. Akcja odbywa się co roku, począwszy od 1994.  W akcji uczestniczy młodzież szkolna, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy.

Z chęcią wzięliśmy udział w tym zdarzeniu. Ponadto, aby zachęcić wszystkich do ekologicznego  stylu życia, przygotowaliśmy heppening*, podczas którego wręczaliśmy samodzielnie przygotowane ulotki, dotyczące surowców wtórnych, segregacji odpadów, oszczędzania wody i energii oraz szacunku dla przyrody. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

*Happening-to rodzaj akcji , w którym artysta lub grupa osób wykonuje pewne działanie, często posiadające społeczny wymiar.  Zazwyczaj odbywa się w miejscach publicznych, gdzie gromadzą się duże grupy ludzi.  Samo słowo „happening” zaproponowane przez Allana Kaprowa, miało odnosić się do „czegoś spontanicznego, czegoś co po prostu się wydarza” – co oczywiście trudno uznać za jednoznaczne określenie. . Happening ma  zapraszać obserwatorów do wejścia w sytuację, doświadczenia jej i stania się częścią akcji.

Komentarze zablokowane

Menu boczne
"Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię" Johann Wolfgang Goette
Wpisy
Sonda

Czy podoba Ci się strona Klubu Eventus?

View Results

Loading ... Loading ...